راهکار شاتل برای جلوگیری از روی دادن مشکلات توسط اسپم ها

مشترک گرامی،

شاتل برای جلوگیری از روی دادن مشکلات و اختلالاتی که به صورت روزافزون توسط اسپم‌ها (SPAM) برای شبکه‌ها ایجاد می‌شود، تدابیری اندیشیده است که به‌کارگیری آن‌ها مستلزم بسته شدن پورت ۲۵ در ارسال ایمیل خواهد بود. از این رو پورت ارسال ایمیل ۲۵ در سرویس‌های شاتل بسته است و کاربران برای ارسال ایمیل خود ازطریق Microsoft Office Outlook ،Outlook Express ،Thunderbird و … باید از پورت Submission  یا همان (TCP587) استفاده کنند.

در نظر داشته باشید که اگر شما برای دریافت و ارسال ایمیل‌های خود از MailServer داخلی استفاده می‌کنید‌، ابتدا باید تنظیمات SmartHost سرور خود را به دقت انجام دهید.

نکته: در صورتی که برای دسترسی به سرویس ایمیل خود با استفاده از Web Browser به سایت‌هایی چون Yahoo ،Gmail ،Hotmail و …، متصل می‌شوید، نیازمند این تنظیمات نیستید!

نکته: کاربرانی که برای دسترسی به Gmail از تنظیمات SMTP/POP3 استفاده می‌کنند نیاز به انجام هیچ‌گونه تغییر نخواهند داشت!

برای استفاده از شرایط مطرح شده و همچنین پیش‌گیری از بروز مشکلات احتمالی لازم است در صورتی که از mail client برای ارسال ایمیل استفاده می‌کنید، تنظیمات لازم را برای ارسال ایمیل انجام دهید. می‌توانید برای راهنمایی در این زمینه به فایل راهنمای تنظیم mail client مراجعه کنید. در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل می‌توانید با واحد پشتیبانی فنی شاتل تماس بگیرید.

نکته: تنظیمات مربوط به دریافت ایمیل نیازمند هیچ گونه تغییری نیستند!

افزون بر این گفتنی‌ست، سیاست‌های جدید فقط مربوط به ارسال ایمیل است و درباره سایر سرویس‌های شاتل صدق نمی‌کند. در صورت تمایل می‌توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با SPAM و مشکلات آن متن تکمیلی که در سطرهای آتی آورده شده است را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *